Które drużyny piłkarskie zdobyły najbardziej międzynarodowe tytuły

Piłka nożna, jak każdy inny sport, jest regulowana przez wyższą organizację, FIFA. To ciało reguluje wszystkie oficjalne zawody zarówno w drużynach narodowych, jak i klubach sportowych zrzeszonych w każdym kraju. Mówiąc o międzynarodowych tytułach, wszyscy gracze marzą o wygraniu Ligi Mistrzów, najbardziej prestiżowego europejskiego pucharu, ale nie tylko istnieją te mistrzostwa. W Ameryce Południowej Conmebol (południowoamerykańska UEFA) organizuje Copa Libertadores i Copa Sudamericana .

Wiele zespołów historycznych, takich jak FC Barcelona, ​​Real Madryt i AC Milan, stara się o te trofea w ostatnich latach i wyłania się jako historyczne. Ale nie tylko istnieją europejskie drużyny, Boca Juniors z Argentyny wkradł się między tymi zestawami. W tym artykule wyjaśniamy - zgodnie z oficjalnymi statystykami - które zespoły mają najbardziej międzynarodowe tytuły w swoim rejestrze.

Być może zainteresuje Cię również: jakie drużyny wygrały Mistrzów i ile razy

AC Milan - 18 tytułów

AC Milan, historyczny włoski klub, zdobył większość tych tytułów w ciągu ostatnich 20 lat, pod kontrolą trenerów, takich jak Arrigo Sacchi, Fabio Capelli i Carlo Ancelotti. Ale gracze zasługują na to, by je wymienić, na przykład holenderski van Basten, Gullit i Rijjkaard, brazylijski Kaká, ukraiński Szewczenko i oczywiście Włosi Maldini, Baresi i Pirlo.

W tytułach zwyciężyła 7 Liga Mistrzów, z których 5 uzyskało od 1989 do 2007 roku. Jednak to ciekawe, że Milan nigdy nie wygrał żadnego Pucharu UEFA, znanego obecnie jako Liga Europy.

Boca Juniors - 17 tytułów

Boca Juniors, argentyński zespół z dzielnicy Boca w Buenos Aires, jest klubem z Ameryki Łacińskiej, który zdobył najwięcej międzynarodowych tytułów. Stara drużyna graczy takich jak Maradona czy Riquelme jest instytucją zarówno w Argentynie, jak iw Ameryce Południowej.

Założona przez włoskich imigrantów z Genui, Boca Juniors wygrała 17 tytułów : 3 Puchary Interkontynentalne, 6 Pucharów Libertadores, 2 Puchary Ameryki Południowej, 1 Superpuchar, 4 Puchary i 1 Super Cup Master Cup.

Niezależne - 16 tytułów

Kolejny klub w Buenos Aires, który nie jest River Plate - historycznym rywalem Boca - ale Independiente, zajmuje trzecie miejsce w tej szczególnej klasyfikacji. Zespół ten osiągnął 7 Copa Libertadores w swojej historii, ostatni w 2009 roku, kiedy to Barcelona pokonała go w finale Pucharu Świata Klubu, wcześniej znanego jako International Super Cup.

Real Madryt - 15 tytułów

Real Madryt, który posiada rekord zwycięstw w Lidze Mistrzów (lub Lidze Mistrzów) z 9 tytułami, od dawna nie ma najbardziej pożądanego trofeum. Mimo to utrzymuje się na czwartym miejscu dzięki 3 Supercopom Międzynarodowym, 2 UEFA i jedynej europejskiej Supercopie, które mogą zebrać.

FC Barcelona - 14 tytułów

Ostatnie lata FC Barcelony były fundamentalne i doprowadziły ten klub do piątej pozycji, szczególnie dzięki 3 Champions League osiągniętej w latach 2006-2011. Aż do przybycia Guardioli na ławkę, która była najlepszą passą w historii klubu, Barça wygrała tylko jedną Ligę Mistrzów, a teraz jest na dobrej drodze do pobicia wielu rekordów.